Історія та життя кафедри

Кафедра спортивних дисциплін веде свій відлік з 1958 року. Упродовж понад пятдесятирічного періоду свого існування вона змінювала назви: спорту, спорту та ігор, спортивних дисциплін.

В різний час завідувачами кафедри були Василь Петрович Джумайло, Борис Володимирович Лябчук, Борис Петрович Моргунов. З 1984 і до цього часу кафедру очолює Артюшенко Олександр Федорович, кандидат педагогічних наук, професор. Він має понад 140 наукових і методичних публікацій, серед яких 8 навчальних посібників з грифом МОН України. Протягом багатьох років успішно здійснює підготовку кандидатів наук.

Нині на кафедрі працюють 10 викладачів, серед яких представники різних шкіл - випускники Київського, Дніпропетровського, Омського інститутів фізичної культури та факультету фізичної культури Черкаського національного університету. Артюшенко Андрій Олександрович - доктор педагогічних наук, професор, президент Черкаської обласної федерації східних одноборств (кудо); Стеценко Анатолій Іванович - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, Заслужений тренер України; Нечипоренко Леонід Анатолійович - кандидат педагогічних наук, доцент, головний тренер збірної команди Черкаської області з легкої атлетики; Каленіченко Олексій Володимирович - кандидат біологічних наук, доцент, Майстер спорту України; Фіщук Віктор Григорович - старший викладач, Заслужений тренер України, Майстер спорту СРСР; МАсляков Валерій Дмиртович - старший викладач, Заслужений тренер України; Нечипоренко Олена Василівна - старший викладач, Каленіченко Валодимир Олександрович - старший викладач, Майстер спорту СРСР; Нечипоренко Денис Леонідович - викладач, Майстер спорту України.

Дисципліни кафедри:

Результатом науково-дослідної та методичної роботи кафедри є понад 500 наукових і методичних публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях, в числі яких навчальні посібники і навчальні програми з грифом МОН України. За останні два десятиріччя вісім викладачів кафедри захистили кандидатські та докторські дисертації.

Плідною є й багаторічна спортивна діяльність кафедри. Підготовлено 6 Заслужених майстрів спорту, 15 майстрів спорту міжнародного класу та понад 100 майстрів спорту. Серед випускників кафедри 5 Заслужених працівників фізичної культури і спорту, 25 Заслужених тренерів України, 12 суддів міжнародної категорії.

Візитною карткою кафедри є традиційні Всеукраїнські змагання з легкої атлетики «Меморіал Героя Радянського Союзу О. В. Тканка». Історія змагань бере початок з 1989 року. За 25 років  в них брали участь команди вузів Бреста (Білорусь), Самари (Росія), Києва та майже всіх обласних центрів України, а також провідні спортсмени, члени національної збірної України  з легкої атлетики.

В числі студентів і випускників значна кількість переможців, призерів та учасників Олімпійських, Паралімпійських ігор, Чемпіонатів світу, Європи, України з різних видів спорту: веслування, велоспорту, триатлону, легкої атлетики, пауерліфтингу, спортивного орієнтування, карате, лижних гонок.