Безкопильний Олександр Петрович

Кандидат педагогічних наук, доцент. Відмінник народної освіти України. Ветеран фізкультурно-спортивного руху України. Двічі майстер спорту СРСР із сучасного п’ятиборства та морського багатоборства, чемпіон СРСР, чемпіон України, лауреат виставки ВДНГ СРСР (бронзова медаль)

Народився 19 травня 1947 року у м. Черкаси. У 1969 році закінчив Київський державний інститут фізичної культури і був направлений на роботу викладачем кафедри спортивних дисциплін факультету фізичної культури Черкаського педагогічного інституту. Працював старшим викладачем (1947-1976), молодшим науковим співробітником Київського науково-дослідного інституту медичних проблем фізичної культури (1976-1979), старшим викладачем кафедри спортивних дисциплін ЧНУ (1979-1990), виконувачем обов’язків доцента (1990-1991). З 1991 року – доцент, згодом – завідувач кафедри фізичного виховання; з 1995 року – декан факультету фізичної культури. У 2000 році очолив кафедру теорії й методики фізичного виховання. Нині – директор Навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту і здоров’я, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних ігор ЧНУ.

Підготував 6 майстрів спорту. У започаткованій ним школі морських багатоборств підготовлено 4 майстра спорту міжнародного класу і понад 100 майстрів спорту.

Коло наукових інтересів – теоретико-методичні засади фізкультурної освіти студентів вищих навчальних закладів до особистісно зорієнтованої роботи з учнями.

Автор 37 науково-методичних праць, зокрема, «Теоретичні основи та передумови професійно-прикладної фізичної підготовки» (1997), «Теорія і методика фізичного виховання» (2005), підручник «Теорія і методика фізичного виховання» (у 2-х книгах, 2006).

Нагороджений почесним знаком Міністерства освіти і науки України ім. М. С. Макаренка. Зробив вагомий внесок у розбудову фізкультурного та олімпійського руху на Черкащині, підготовку висококваліфікованих фахівців фізичної культури.