Фролова Людмила Сергіївна, Frolova L.S.

Доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту (Associate Professor, Ph.D. in Physical Training and Sports)

Заслужений тренер України з гандболу

(Honors coach of Ukraine from handball)

Народилася 15 червня 1962 року у м. Черкаси.

У 1979 р. закінчила Черкаську середню школу № 10. З 1981 по 1985 роки навчалась на факультеті фізичного виховання Черкаського державного педагогічного інституту. Успішно захистила дипломну роботу з теорії і методики фізичного виховання «Роль техніко-тактичної підготовки у становленні спортивної майстерності (на прикладі гандболу)». Отримана кваліфікація спеціаліст фізичного виховання, вчитель фізичної культури (рівень 7 НРК, Level 6 EQF-LLL). Диплом ИВ-І № 142357, виданий 30.06.1985. м. Черкаси, Українська РСР.

Працювала старшим тренером відділення гандболу Черкаської дитячо-юнацької комплексної школи №1. З 1992 року на базі своїх вихованок разом із тренером відділення Фроловим Олександром Олександровичем створила жіночу гандбольну команду «Мальва» і стала її головним тренером. Команда протягом шести сезонів успішно виступала у вищій лізі Чемпіонату України. Підготовлено 25 кандидатів у майстри спорту, 4 майстри спорту України, майстер спорту міжнародного класу.

У 1998 році пройшла навчання на семінарі тренерів з гандболу і отримала кваліфікацію тренера команди майстрів України.

У 2001 році пройшла навчання на семінарі підвищення кваліфікації тренерів з гандболу і отримала право на присвоєння  вищої тренерської категорії.

У 2001 році за внесок у розвиток гандболу в Україні та досягнення вихованки Резнір Олени на міжнародній арені (срібний призер Чемпіонату Європи), присвоєно звання Заслуженого тренера України (наказ № 1302 від 08.05.2001) .

У 2003 році почала працювати на посаді старшого викладача кафедри спортивних ігор Черкаського державного університету імені Богдана Хмельницького.

16 вересня 2010 року захистила дисертацію «Формування тактичного мислення гандболісток у процесі багаторічного спортивного удосконалення» у спеціалізованій вченій раді К. 26.856.01. Отримала науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання і спорту з спеціальності 24.00.01 – олімпійський і професійний спорт (рівень 8 НРК, Level 7 EQF-LLL).

21 листопада 2013 року присвоєно вчене звання доцента кафедри ТМФВ та спортивних ігор.

Співавтор 3 патентів на корисну модель: «Спосіб визначення психофізіологічних характеристик для оцінки рівня спеціальної підготовленості спортсменів у командних спортивних іграх» (2009), «Спосіб визначення амплуа гравців у командних спортивних іграх» (2013), " Спосіб визначення збудження і гальмування у центральній нервовій ситсемі" (2017). Автор більше 50 публікацій.

З січня 2016 року керівник наукової групи, що проводить науково-дослідну роботу за темою «Теоретико-методичні засади мобілізаційної готовності спортсменів різної кваліфікації», яка зареєстрована в УкрІНТЕІ (державний реєстраційних номер 0116 U 003858).

На даний час докторант Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з спеціальності 091 - біологія, а за сумісництвом доцент кафедри ТМФВ та спортивних ігор, заступник директора з наукової роботи ННІ фізичної культури, спорту і здоров'я. Викладає дисципліни «Вступ до спеціальності», «Спортивні ігри  та методика їх викладання», «Організація тренувального процесу у спортивних іграх», здійснює керівництво аспірантами та студентською науковою групою.