КАЛЕНІЧЕНКО ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ (PhD)
DSC_2732..

Завідувач, доцент кафедри спортивних дисциплін

Кандидат біологічних наук, доцент

Майстер спорту України

Освіта

Освіта вища (2000 р.) Спеціальність “Фізичне виховання”, кваліфікація вчитель фізичної культури і валеології та методист з фізичного виховання у спеціальному дитячому закладі.

У 2001 році закінчив магістратуру на факультеті фізичного виховання Черкаського державного університету імені Богдана Хмельницького (зараз Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького) та здобув кваліфікацію “Магістра фізичного виховання”.

У 2003-2006 роках проходив навчання в аспірантурі на кафедрі анатомії та фізіології людини і тварин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

У 2007 році захистив дисертацію кандидата біологічних наук (Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка).

Професійна біографія

У 2001 році почав працювати асистентом на кафедрі спортивних дисциплін. З 2003 по 2006 рік навчався у аспірантурі на кафедрі анатомії та фізіології людини і тварин. У цей же час працював за сумісництвом викладачем кафедри спортивних дисциплін. У 2009 році переведений на посаду доцента кафедри спортивних дисциплін. У 2011 році отримав наукове звання доцента кафедри спортивних дисциплін. Завідувач кафедри з 2021 року

Протягом цих років керував підготовкою спортсменів зі спортивного орієнтування: Биченко Богдан (МСУ, неодноразовий призер Чемпіонатів України), Слотін Артем (МСУ, Чемпіон та призер Чемпіонатів України), Луценко Микола (КМС,призер Чемпіонатів України), Чорний Євгеній (КМС, призер всеукраїнських змагань), Пуйшо Володимир (КМС, призер Всеукраїнських змагань), Уфімцева Тетяна (МСУ, неодноразова призерка Всеукраїнських змагань), Фесенко Аліна (МСУ, Чемпіонка України), Москаленко Віта (КМС, призер Всеукраїнських змагань), Фесенко Віталіна (МСУ, чемпіонка України). Фесенко Віталіна та Москаленко Віта у складі національної збірної неодноразово брали участь у Чемпіонатах світу серед юніорів, Миронюк Аліна (МСУ, неодноразова призерка Чемпіонатів України), Петрович Вадим (МСУ, призер Чемпіонату Європи (рогейн)).

Основні навчальні курси, які викладає

«Плавання та методика його викладання»

«Методика викладання плавання в інклюзивному навчанні»

«Теорія та методика плавання»

«Спортивні споруди та обладнання»

«Рекреація у водному середовищі»

«Зимові види спорту та методика викладання»

«Оздоровлення в зимових видах спорту»

«Методи оздоровлення різних верств населення»

Спортивна діяльність

Майстер спорту України зі спортивного орієнтування. З 1999 року по 2004 рік у складі національної збірної команди представляв державу на міжнародних змаганнях зі спортивного орієнтування на лижах (Чемпіонати Європи, світу та Кубки світу).  Неодноразовий переможець та призер національних змагань зі спортивного орієнтування. 

Має спортивні розряди з легкої атлетики, плавання, лижних гонок, кульової стрільби, веслування на байдарці.

Призер  Міжнародного запливу через Дніпро на 10000 м (у своїй віковій групі). Учасник серії міжнародних змагань з плавання “Oceanman”.

Відзнаки

2009 р. Почесна грамота від Президії Черкаського обкому Профспілки працівників освіти

2011 р. Подяка від управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації

2011 р. Грамота від Спортивного клубу «Богдан»

2015 рік . Почесна грамота Ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького

2017 рік. Подяка Голови НОК в Черкаській області

2019 рік . Подяка Ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького