вул. О. Дашковича, 22, корпус №2, м. Черкаси

Науковий гурток Fair heads

Практичні та лабораторні заняття

Неважливо, чи ти бакалавр, магістрант, аспірант або вже вчитель. Для того, щоб навчати інших, слід спочатку навчитися самому! Тож, практичні та лабораторні роботи є надважливими в навчанні. 

Науково-практичний семінар

7 лютого на базі Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького кафедрою анатомії, фізіології та фізичної реабілітації, в рамках ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», проведено Регіональний науково-практичний семінар «НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО НАВЧАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ОСІБ З ПОРУШЕННЯМИ РУХОВИХ ТА СЕНСОРНО-ПІЗНАВАЛЬНИХ ФУНКЦІЙ».

Семінар присвячений висвітленню нових ефективних підходів, методів, технік у різних видах реабілітації, а саме: педагогічній, фізичній, медичній та психологічній. Зустріч об’єднала близько 148 учасників: корекційних та психокорекційних педагогів, вчителів спеціалізованих шкіл, вчителів-реабілітологів ІРЦ, вчителів-логопедів, фахівців медичної реабілітації, фізичних терапевтів та реабілітологів, іпотерапевтів, травматологів, психологів.

Обговорили актуальні питання впровадження інформаційно-комунікативних технологій в спеціальній школі (Могилей В.С. Директор КЗ Михайлівська СШ), особливості роботи з дітьми з ООП (інклюзія, індивідуальна форма роботи) у спеціалізованому закладі загальної освіти (Черноусова Н. М. заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаської спеціалізованої школа №27). Про корекційно-розвиткову роботу з дітьми дошкільного віку з порушеннями ОРА  розповіли Скляр С. В. директор КУ"ІРЦ"ЧМР та Андрійченко С. І. фахівець ІРЦ вчитель-реабілітолог. Базілевський А.Г. – зупинився на питаннях оволодіння руховими діями дітьми з розладами аутистичного спектру на уроках фізичної культури

Учителі-логопеди дошкільних закладів Бабіч М.О. та Дашківська Н.Л. розповіли про сучасні методи розвитку дрібної та загальної моторики у дітей з мовленнєвими порушеннями та формування мовленнєвого дихання.

Приділили увагу і реабілітації дорослих, а саме використання апаратних методик та фізичної терапії в реабілітації дорослих та дітей (Кобець А. А. лікар-невролог, РОП "Астра" та Циганник Р. А. аспіран «НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО НАВЧАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ОСІБ З ПОРУШЕННЯМИ РУХОВИХ ТА СЕНСОРНО-ПІЗНАВАЛЬНИХ ФУНКЦІЙ».

Семінар присвячений висвітленню нових ефективних підходів, методів, технік у різних видах реабілітації, а саме: педагогічній, фізичній, медичній та психологічній. Зустріч об’єднала близько 148 учасників: корекційних та психокорекційних педагогів, вчителів спеціалізованих шкіл, вчителів-реабілітологів ІРЦ, вчителів-логопедів, фахівців медичної реабілітації, фізичних терапевтів та реабілітологів, іпотерапевтів, травматологів, психологів.

Обговорили актуальні питання впровадження інформаційно-комунікативних технологій в спеціальній школі (Могилей В.С. Директор КЗ Михайлівська СШ), особливості роботи з дітьми з ООП (інклюзія, індивідуальна форма роботи) у спеціалізованому закладі загальної освіти (Черноусова Н. М.  заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаської спеціалізованої школа №27). Про корекційно-розвиткову роботу з дітьми дошкільного віку з порушеннями ОРА  розповіли Скляр С. В.  директор КУ"ІРЦ"ЧМР та Андрійченко С. І.  фахівець ІРЦ вчитель-реабілітолог. Базілевський А.Г. – зупинився на питаннях оволодіння руховими діями дітьми з розладами аутистичного спектру на уроках фізичної культури

Учителі-логопеди дошкільних закладів Бабіч М.О. та Дашківська Н.Л. розповіли про сучасні методи розвитку дрібної та загальної моторики у дітей з мовленнєвими порушеннями та формування мовленнєвого дихання.

Приділили увагу і реабілітації дорослих, а саме використання апаратних методик та фізичної терапії в реабілітації дорослих та дітей (Кобець А. А.  лікар-невролог, РОП "Астра" та Циганник Р. А.  аспірант Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, реабілітолог)

Відповідно сьогоденню, не залишилось без уваги і питання реабілітації військових. Про преабілітацію військових та реабілітацію (гострий період) після оперативного втручання розповів Зайцев Ю. А.  фізичний терапевт/реабілітолог Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги м. Черкас  
(відділення травматології та ортопедії).

Обмін досвідом фахівців безперечно здійснює позитивний вплив на розвиток реабілітації в черкаському регіоні. Початківці та слухачі отримали цінний багаж знань впродовж 8-годинного семінару. т Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, реабілітолог)

Відповідно сьогоденню, не залишилось без уваги і питання реабілітації військових. Про преабілітацію військових та реабілітацію (гострий період) після оперативного втручання розповів Зайцев Ю. А. фізичний терапевт/реабілітолог Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги м. Черкас
(відділення травматології та ортопедії).

Обмін досвідом фахівців безперечно здійснює позитивний вплив на розвиток реабілітації в черкаському регіоні. Початківці та слухачі отримали цінний багаж знань впродовж 8-годинного семінару.

Зустріч із стейкхолдерами

На кафедрі анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я відбулася чергова зустріч здобувачів вищої освіти за освітніми програмами «091 Біологія» другого (магістри) та третього (доктор філософії) рівнів із зовнішніми стейкхолдерами. На зустрічі була присутня директорка навчально-реабілітаційного центру Черкаської обласної ради «Країна добра» Ірина Зганяйко. Обговорювали питання здобуття студентами актуальних для сучасного ринку праці знань та вмінь з метою отримання відповідних програмних результатів навчання. Наголошувалося на необхідності застосування фахових підходів до корекції та реабілітації дітей із депривацією сенсорних функцій, важливості здобуття як освітніх, так і професійних компетентностей, які дають змогу реалізовувати різноманітні індивідуальні здоров’я-зберігаючі програми, сприяють розвитку психофізіологічних функцій тощо. Стейкхолдер вказала на важливість набуття теоретичних знань та практичного досвіду щодо використання різноманітних педагогічних, сурдологічних технік, методик лікувальної фізичної культури, а також проведення наукових досліджень фізіологічних систем організму дітей, що мають різноманітні вади, пов’язані із депривацією слухової функції. Обговорювались напрями подальшого вдосконалення освітніх програм для оптимізації підготовки професіоналів з біології. т заголовка

Відбулась робоча зустріч магістрів 1 року навчання спеціальності 091 Біологія «Спортивна фізіологія та реабілітація» та студентів 4 курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта (Ортопедагогіка) з стейкхолдерами – Фомічовою Людмилою Іванівною ( Людмила Фомічова ) завідувачкою реабілітаційного відділення КНП “Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради” та Старовойтовою Галиною Олександрівною, лікаркою неврологічного відділення.

15.12.2022 кафедрою анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ННІФКСЗ спільно з КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Черкаської міської ради (https://www.facebook.com/profile.php?id=100067010281197) проводилася лекція-тренінг за темою «Домедична допомога при травмах». В ній прийняли участь випускники факультетів фізичного виховання – нинішні вчителі фізкультури та магістранти спеціальності Біологія (Спортивна фізіологія та реабілітація) - майбутні фахівці. Пригадували невідкладну допомогу при механічних травмах, знайомилися з домедичною допомогою при чужорідному тілі в рані, сторонніх тілах в оці, зовнішніх та внутрішніх кровотечах. Відпрацьовували методики тимчасової зупинки зовнішньої кровотечі за допомогою спеціальних засобів: гумових джгутів Есмарха, турнікетів CAT та йому подібних механічних джгутів, імпровізованих джгутів-закруток. Порівнюючи окремі методики, обговорювали переваги та недоліки їх застосування. Сподіваємося, що подібні тренінги нададуть впевненості у правильності своїх дій при наданні невідкладної допомоги чи на заняттях з фізкультури, чи загалом у побуті. Адже життя та здоров’я людини залишаються для нас незмінним пріоритетом.

Науково-методичний семінар





08.12.2022 на базі кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації відбувся науково-методичний семінар. Аспірант Шпанюк В.В. виступив із доповіддю за темою "Індивідуальні особливості функціональної реактивності та фізичної працездатності спортсменів з різними типологічними властивостями нервової системи". На семінарі були підняті актуальні питання біології та фізіології спорту. Аспіранти та магістранти прийняли активну участь в обговоренні піднятих проблем.

Наука


30 листопада 2022 року на базі кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ННІ фізичної культури, спорту і здоров'я, ЧНУ відбулася ІІ Міжнародна наукова інтернет-конференція Актуальні проблеми фізіології та реабілітації (ACTUAL PROBLEMS OF PHYSIOLOGY AND REHABILITATION). Організаторами конференції були: Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, Україна; Остравський університет, Чеська Республіка; університет Ерджієс, Турція; університет Фірат, Турція; Академія ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Польща; інститут в Аллахабаді, Праяградж, Індія; Новий болгарський університет, Софія, Болгарія; Північно-Західний університет, Еванстон, Іллінойс, США. Конференція відбувалася за напрямами: новітні технології в контексті супроводу осіб з особливими освітніми потребами; здоров’я людини, фізична реабілітація та фізична рекреація; медико-біологічні аспекти фізичної культури та спорту; фізичне виховання в інклюзивній освіті; актуальні проблеми фізіології людини і тварин.


На базі ННІ ФКСЗ ЧНУ імені Б. Хмельницького відбувся майстер-клас для студентів наукового гуртка «Fair heads» спеціальності 016 Спеціальна освіта (ортопедагогіка) спільно з КУ «Міський методичний кабінет установ освіти» Черкаськоі міської ради. Учасники заходу відпрацювали методики, спрямовані на розвиток дрібної моторики у дітей, мовленнєвого дихання, ознайомилися із Су-джок терапією, попрацювали із методиками пінцетного захвату, міжпівкульних дошок, ігор резинками.

Нещодавно на базі ftc_club для студентів ННІ ФКСЗ спеціальностей 016, 014, 017, 091 та викладачів відбулася лекція-тренування на тему: "М'язи кору та їх функції. Розбір вправ для зміцнення м'язів кору за допомогою петлів ТРХ". Це було не просто круте тренування, а мега цікаве і пізнавальне навчання для нас + порція ендорфінів бонусом Дякуємо за проведення заняття доценту кафедри спортивних ігор Супрунович Вікторії Олексіївні.



16 листопада відбулося чергове засідання наукового гуртка «Fair heads» здобувачів освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта (ортопедагогіка), на якому детально розібрали тему «Діджиталізація освітнього простору» - одну з актуальних тем студентського сьогодення. Члени гуртка обговорили вплив гаджетів на зір людини, які методи профілактики захворювань зорового аналізатора ефективні, провели гімнастику для очей. Ознайомилися із впливом комп‘ютеризаціі освіти на нервову систему та психічне здоров‘я. Розглянули наслідки соціальної ізоляції для підлітків і молоді. Обговорили фізіологічний механізм гіподинаміі та як зберегти фізичне здоров’я під час онлайн навчання. Розібралися, які м’язи найбільше напружуються під час тривалої сидячої роботи та як з цим боротися. Познайомилися з сучасним методом розслаблення спазмованих м’язів - тейпуванням.

Гостьова лекція

04.11.2022 було проведено гостьову лекцію для аспірантів, магістрів спеціальності 091 Біологія та студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта спільно з @medin_chnu_bh на тему "Metrological Support of Biomedical Measurements". Лектором-модератором проведеного заходу був професор кафедри приладобудування, мехатроніки та компютеризованих технологій Черкаського державного технологічного університету, доцент, доктор технічних наук Констянтин Вікторович Базіло. Дізнались історію становлення універсальних міжнародних систем вимірюваня. Ближче познайомились із метрологією, ключовими поняттями цієї науки, загальні принципи проведення досліджень.

📚Важко переоцінити важливість цієї теми для сучасних біологічної та медичної галузей, адже нові науково-технічні здобутки дають можливість вирішити ті проблеми діагностики, лікування та реабілітації, з котрими раніше стикались і були безсилі.

 

Зустріч студентів 4-го курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта (Ортопедагогіка) з Cap Hensley, Professor from the USA 

Новий постер біля корпусу ННІ 17.11.21

Зустріч керівництва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького і представників Бетельського університету (США, штат Міннесота). Професорка Кеті Бонавіц (викладачка спеціальної (корекційної) педагогіки, директорка магістерських програм спеціальної освіти, керівниця університетського Центру доступу та інтеграції [Програма BUILD]) та професор Люк Бонавіц ознайомилися з матеріально-технічною базою університету та обговорили проєкт співпраці між університетами

Практичні заняття з предмету "Реабілітація при травмах і захворюваннях опорно-рухового апарату"

Практичні заняття з анатомії людини

В межах дисципліни "Спортивні ігри та методика їх викладання в ортопедагогіці" доцента Фролової Л.С. відбувся майстер-клас від Кулинича Богдана Григоровича - майстра спорту України міжнародного класу з футболу, члена національної паралімпійської збірної команди з футболу 7х7 (з 2013 року), співзасновника Благодійного фонду "Чемпіони по-життю".

30 вересня відбулась онлайн-лекція доктора педагогічних наук, професора кафедри біології і охорони здоров'я "Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського"

Заслужений вчитель України Юнак Людмила Петрівна. на лекції доцента Фролової Л. С. з дисципліни «Вступ до спеціальності та академічна доброчесність»

Знайомство з іпотерапією у студентів ОП 016 Спеціальна освіта "Ортопедагогіка"

Випуск магістрів заочного відділення