2022-2023 н.р.
2023-2024 н.р.
Сьогодні студенти спеціальності 016 ортопедагогіка мали можливість познайомитися з новим методом реабілітації – каністерапією. Це метод лікування і реабілітації зі спеціально навченими собаками. В рамках соціального проекту “Лапа допомоги” заняття із дітьми з інвалідністю проводили члени Черкаського клубу службового собаківництва ТСОУ. В Україні це абсолютно новий метод реабілітації, що добре себе зарекомендував в якості допоміжної терапії при порушеннях аутичного спектру, розумовій відсталості, хворобі Дауна та ін. вадах розвитку. Дійсно, каністерапія з “пухнастими терапевтами”, викликаючі позитивні почуття й емоції, на сьогодні є одним із затребуваних методів психосоціального впливу на людей.
Виробнича фахова практика є вкрай важливою для підготовки висококваліфікованих спеціалістів!
Робоча група у складі гаранта ООП 016.03 Спеціальна освіта Ортопедагогіка – Юрія Петренка та відповідальної за практику – Вікторії Завгородньої разом із завідувачем кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – Лідією Ілюхою відвідала одну з баз практики студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта (Ортопедагогіка) – Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “ЖАГА Життя”.
Разом із фахівцем з фізичноі реабілітації – Михайлом Якуніним обговорили аспекти покращення практики, готовність здобувачів освіти до практичної діяльності, переглянули групові та індивідуальні заняття студентів-практикантів.
Дякуємо колективу Центру «Жага життя» за співпрацю і надану можливість закріплення практичних навичок та здобутий досвід студентів!
Сьогодні магістри спеціальності 091 біологія (Спортивна фізіологія та реабілітація) слухали лекцію з іпотерапії, яка проводилася головним тренером кінного клубу “Щаслива підкова” Анною Шульгою. Сім’я Анни є власницею стайні, що до війни налічувала близько двох десятків коней. Військові дії змінили уклад їхнього життя і сім’я змушена була переїхати з Харкова на житомирщину, куди перевезли й своїх улюбленців – коней. Надалі плануємо перейняти позитивний досвід занять іпотерапією при ДЦП, хворобі Дауна, логоневрозах та інших порушеннях здоров’я у співпраці з житомирською “Щасливою підковою”.
Науково-методичний семінар кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації. Аспірант Шпанюк В.В. виступив із доповіддю за темою “Індивідуальні особливості функціональної реактивності та фізичної працездатності спортсменів з різними типологічними властивостями нервової системи”. На семінарі були підняті актуальні питання біології та фізіології спорту. Аспіранти та магістранти прийняли активну участь в обговоренні піднятих проблем.
Кафедрою анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ННІФКСЗ спільно з КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Черкаської міської ради проводилася лекція-тренінг за темою «Домедична допомога при травмах». В ній прийняли участь випускники факультетів фізичного виховання – нинішні вчителі фізкультури та магістранти спеціальності Біологія (Спортивна фізіологія та реабілітація) – майбутні фахівці. Пригадували невідкладну допомогу при механічних травмах, знайомилися з домедичною допомогою при чужорідному тілі в рані, сторонніх тілах в оці, зовнішніх та внутрішніх кровотечах. Відпрацьовували методики тимчасової зупинки зовнішньої кровотечі за допомогою спеціальних засобів: гумових джгутів Есмарха, турнікетів CAT та йому подібних механічних джгутів, імпровізованих джгутів-закруток. Порівнюючи окремі методики, обговорювали переваги та недоліки їх застосування.
Особливе значення в реаліях сьогодення має вміння надати першої першу медичну (долікарську) допомогу при дорожньо-транспортних пригодах, пораненим під час збройних протистоянь та транспортувати пораненого в сектор укриття. Саме з метою формування навичок та популяризації знань із надання першої медичної допомоги було проведено заняття для учнів 10-11 класів ЗОШ № 11 викладачами кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я, ЧНУ ім. Б Хмельницького.
Студенти 1-го курсу спеціальності 016.03 Спеціальна освіта Ортопедагогіка ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького отримали перший досвід у проведенні заходу для інклюзивної групи “Чемпіони по життю МСК “Дніпро”.
Наші першокурсники ретельно готувалися, продумували всі організаційні моменти та виготовляли власноруч інвентар та призи.
Дякуємо Король Тетяні Анатоліївні, Кулиничу Богдану Григоровичу, Кулинич Наталії Гриріївні за таку можливість отримати безцінний досвід для наших студентів.
Кафедра анатомії, фізіології та фізичної реабілітації 19.05.2023 року взяла участь у науково-освітньому івенті до дня науки в Україні “Наука та інновації Черкащини”, який відбувся на базі КНЗ “Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради”.
Директор НДІ фізіології ім.М.Босого, доктор біологічних наук, професор Лизогуб В.С., кандидат біологічних наук, доцент Хоменко С.М. та викладачка кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації Коваль Ю.В. представили наукові розробки НДІ М.Босого, поспілкувалися з колегами та майбутніми абітурієнтами Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
04.11.2022 було проведено гостьову лекцію для аспірантів, магістрів спеціальності 091 Біологія та студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта спільно з ННЦ Медичний інститут на тему “Metrological Support of Biomedical Measurements”. Лектором-модератором проведеного заходу був професор кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій Черкаського державного технологічного університету, доцент, доктор технічних наук Констянтин Вікторович Базіло. Дізнались історію становлення універсальних міжнародних систем вимірюваня. Ближче познайомились із метрологією, ключовими поняттями цієї науки, загальні принципи проведення досліджень.