Петренко Юрій Олексійович

Кандидат біологічних наук, доцент

Базова освіта : 1) Технічна експлуатація авіаційного радіоелектронного обладнання, Київський інститут інженерів цивільної авіації, 1985; 2) Фізична культура, Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького, 1996.

Стаж роботи у ВНЗ 19 років. Посади: асистент, викладач кафедри анатомії та фізіології людини і тварин; старший викладач, доцент кафедри фізичного виховання, доцент кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації.

Основні курси викладання – біомеханіка, спортивна метрологія, спортивна фізіологія.

Майстер спорту СРСР, майстер спорту міжнародного класу України, заслужений майстер спорту України з гирьового спорту. Підготував 4 майстри спорту України та 1 майстра спорту міжнародного класу України з гирьового спорту, 3 Чемпіона України з гирьового спорту.

Вчений секретар Вченої ради ННІ фізичної культури та спорту, Голова обласної та міської Федерацій гирьового спорту.

Публікації: монографії − 3, навчально-методичні посібники − 9 , статті − 28, патенти − 5.

Найбільш значимі публікації:

Нейродинамічні та психічні функції у дітей молодшого шкільного віку з різним рівнем фізичного розвитку: теорія і практика: монографія / Ю.О. Петренко, О. Е. Меньших. − Черкаси : ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2014. − 172 с.

Особливості психофізіологічних функцій учнів старшого шкільного віку : монографія / О.Е. Меньших, Ю.О. Петренко. − Черкаси : ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2015. − 176 с.

Фізичні здібності підлітків із різним рівнем фізичного розвитку та властивостей нейродинамічних функцій: монографія /В.О. Пустовалов, Ю.О. Петренко, О.Е. Меньших. – Черкаси: ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2016. – 228с.