Стартували змагання «Меморіал Героя Радянського Союзу, професора О. В. Тканка»

Змагання «Меморіал Героя Радянського Союзу, професора О. В. Тканка», присвячені 80-ій річниці визволення Черкас від нацистських окупантів, проходять у легкоатлетичному манежі м. Черкаси.  Це щорічні змагання, які проводяться серед легкоатлетів за ініціативи ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та за участю провідних легкоатлетів України.
У змаганнях беруть участь близько 200 легкоатлетів з різних міст України. Це  команди ЧНУ ім. Б. Хмельницького;  Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля; Національного університету цивільного захисту України; Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини; Донецького державного університету внутрішніх справ; Центрального державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Черкаського політехнічного технікуму.
Відкрили турнір  проректор ЧНУ Василь Мойсієнко  й почесні гості: начальник Черкаського обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту МОН України Антоніна Саприкіна, перший заступник голови відділення Національного олімпійського комітету України у Черкаській області, дворазовий чемпіон Паралімпійських ігор Антон Скачков, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Солодкий та  голова профкому ЧНУ Ігор Погрібний, керівник змагань, директор інституту фізичної культури, спорту і здоров’я Леонід Нечипоренко, голова спортивного клубу ЧНУ «Богдан» Володимир Хіміч.
Зі вступним словом виступив перший проректор Василь Мойсієнко:
— Сьогодні ми згадуємо нашого ректора Олександра Тканка, який був поціновувачем спорту, зберігаємо традиції, які були закладені ще в ті роки. Ми продовжуємо проводити турніри та готуємо спортсменів у надскладний період, коли триває повномасштабне вторгнення російської федерації. Багато наших спортсменів сьогодні захищають нашу вітчизну. 25 студентів Черкаського національного університету загинули в цій війні. Тому проведенням цих турнірів ми демонструємо, що українці — це сильна і непереможна нація. Вони і на полі бою,  і на спортивних майданчиках будуть відвойовувати інтерес своєї держави.
До учасників турніру звернувся президент федерації легкої атлетики в Черкаській області, заслужений працівник фізичної культури і спорту Леонід Сіренко:
— Легка атлетика  — це найкращий вид спорту, яка формує силу та енергію. Тобто все, що допомагає спортсменам перемагати.  Бажаю продемонструвати свої найкращі результати, порадувати насамперед себе, своїх тренерів та рідних. І нехай легка атлетика допомагає вам у вашому житті.
Леонід Васильович виконав почесну місію — вручив посвідчення «Майстра спорту України» учаснику Європейських ігор 2023, чемпіону  України Ростиславу Голубовичу.
Леонід Анатолійович окреслив правила змагань та побажав учасникам удалих стартів:
— Цей турнір ми можемо провести завдяки тим солдатам та всім іншим, хто зараз на передовій, хто захищає нас для того, щоб ми могли розвиватися та тренуватися для змагань. На превеликий жаль, чотири спортсмени, які брали участь у наших змаганнях, загинули під час повномасштабного вторгнення. Зараз багато студентів воюють на передовій. І ми б хотіли, щоб ви всі долучалися до збору коштів. Я хочу, щоб ви пам’ятали, кому ви повинні дякувати, що сьогодні ви можете жити і займатися буденими справами.

Джерело: https://cdu.edu.ua/news/vidkryvsia-xxxiiii-turnir-memorial-oleksandra-tkanka.html

Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького